Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/powszechny/kongreskultury_nowa/public_html/index.php:1) in /home/klient.dhosting.pl/powszechny/kongreskultury_nowa/public_html/index.php on line 1
Inicjatorzy

Kongres Kultury zwoływano w najważniejszych momentach naszej współczesności: w 1981 został brutalnie przerwany wprowadzeniem stanu wojennego, drugi odbył się u progu nowego milenium, w grudniu 2000 roku, trzeci, będący próbą podsumowania dwudziestu lat polskiej wolności i próbą wytyczenia miejsca kultury w życiu publicznym w dzisiejszej Polsce, miał miejsce w 2009 roku. Kongres zawsze był diagnozą stanu ducha obywateli Rzeczypospolitej, wyzwaniem rzuconym politykom przeciwko rozbiorowi tego, co wspólne. I każdy przynosił zmianę: od reakcji romantycznej „na pogwałcone prawa socjologiczne, reakcja gospodarki na pogwałcone prawa ekonomiczne. Ludzie, ziemia i maszyny stanęły dęba i żaden bat, nawet największy, już na to nie pomoże” po pragmatyczną: „1% budżetu państwa na kulturę”.

 

W poczuciu dramatyzmu chwili, zatrwożeni językiem nienawiści i pogardy, narastaniem ksenofobii i aktów przemocy z powodów różnic kulturowych, religijnych i rasowych, świadomi głębokich wstrząsów, jakich doświadcza życie społeczne i sfera publiczna nie tylko w Polsce, w obronie wolności i praw apelujemy o wsparcie idei zwołania Kongresu Kultury, o wzięcie udziału w całej Polsce w przygotowaniach Kongresu i w samym Kongresie, który odbędzie się w Warszawie w dniach 7-9 października 2016 roku. W czasach przełomów i zmian kultura jest źródłem sensu i narzędziem rozumienia rzeczywistości. To kultura umożliwia tworzenie wspólnot i społeczności. Jest najpełniejszym wyrazem możliwości i godności jednostki. Jeśli chcesz, by Kongres odpowiedział na pytanie: “Jaka Polska?”, a nie: “Czyja Polska?” – podpisz się* pod naszym wezwaniem i weź udział w Kongresie Kultury!”

 

Lista podpisów została zamknięta, zapraszamy do rejestracji na Kongres Kultury 2016
rejestracja.kongreskultury2016.pl
Zbierzmy się !

 

 

Podpisy inicjatorów:
1. Adam Adach – artysta wizualny, Warszawa
2. Paulina Adamczyk – studentka zarządzania w kulturze, Kraków
3. Agata Adamiecka-Sitek – teatrolożka, Warszawa
4. Kasia Adamik – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
5. Małgorzata Andron – konserwatorka dzieł sztuki, Białystok
6. Filip Bajon – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
7. Mirosław Bałka – artysta, Warszawa
8. Grażyna Banaszkiewicz – dziennikarka, reżyserka, Poznań
9. Anna Baranowa – historyczka sztuki, Kraków
10. Marek L. Barański – dziennikarz, poeta, Olsztyn
11. Tadeusz Bartoś – filozof, Warszawskie Studium Filozofii i Teologii, Warszawa
12. Joanna Bator – pisarka, Warszawa
13. Edwin Bendyk – dziennikarz, Obywatele Kultury, Ursus
14. Ola Berłożecka – kuratorka, Warszawa
15. Marek Beylin – dziennikarz, Warszawa
16. Mateusz Beźnic – malarz i kurator, Wrocław
17. Bogdan Białek – redaktor naczelny magazynu “Charaktery” i prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego, Kielce
18. Łukasz Białkowski – krytyk sztuki, Kraków
19. Ewa Bloom-Kwiatkowska – artystka, Łódź
20. Ewa Bolińska-Gostkowska – redaktorka i menadżerka kultury, Fundacja Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ, Kraków
21. Barbara Borkowska – dyrektorka gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego, Wasilków
22. Joanna Borkowska – artystka, Warszawa
23. Grzegorz Borkowski – Magazyn OBIEG, Warszawa
24. Marcin Bortkiewicz – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
25. Maria Brewińska – kuratorka sztuki, Warszawa
26. Marek Brodzki – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
27. Jacek Bromski – reżyser, prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Obywatele Kultury, Warszawa
28. Paweł Brożyński – historyk sztuki, Lublin
29. Ryszard Brylski – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
30. Agnieszka Brzeżańska – artysta, Warszawa
31. Michał Buchowski – profesor antropologii społecznej, Poznań
32. Dorota Buchwald – teatrolożka, Warszawa
33. Piotr Bujak – artysta, Kraków
34. Bogna Burska – artystka i dramatopisarka, Obywatelskie Forum Sztuki Współczesnej, Gdańsk
35. Wojciech Józef Burszta – profesor antropologii kultury, Warszawa
36. Janusz Byszewski – animator kultury, Warszawa
37. Agnieszka Caban – redaktorka “Kwartalnika Romskiego” i kulturaenter.pl, Lublin
38. Artur Celiński – menedżer kultury, DNA Miasta/Magazyn Miasta
39. Jadwiga Charzyńska – kuratorka, menedżerka kultury, Gdańsk
40. Beata Chmiel – medżerka kultury, Obywatele Kultury, Warszawa
41. Łukasz Chotkowski – dramaturg, Warszawa
42. Izabella Chruślińska – publicystka, Warszawa
43. Sylwia Chutnik – pisarka, Warszawa
44. Andrzej Chyra – aktor, Warszawa
45. Sebastian Cichocki – kurator, Warszawa
46. Magdalena Cielecka – aktorka, Warszawa
47. Emil Cieślar – rzeźbiarz i projektant, St. Jeoire
48. Elżbieta Cieślar – rzeźbiarka i projektantka, St. Jeoire
49. Przemysław Czapliński – profesor literaturoznawstwa, Otwarta Akademia, Poznań
50. Jerzy Czech – literat, Poznań
51. Rafał Czekaj – nauczyciel akademicki, Lublin
52. Anna Czekanowicz – poetka, Obywatele Kultury, Gdańsk
53. Hubert Czerepok – artysta, Szczecin
54. Piotr Czerkawski – krytyk filmowy, Wrocław
55. Marta Czyż – historyk sztuki, Warszawa
56. Małgorzata Czyżewska – współzałożycielka Ośrodka “Pogranicze sztuk, kultur, narodów”, Sejny
57. Weronika Czyżewska – działaczka społeczna, Warszawa
58. Krzysztof Czyżewski – animator kultury, współtwórca Ośrodka i Fundacji Pogranicze, Sejny
59. Leszek Dawid – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
60. Maria Dąbrowska-Majewska – animatorka kultury, Fundacja Zmiana, Warszawa
61. Jacek Dehnel – poeta i pisarz, Warszawa
62. Romuald Demidenko – historyk sztuki i kurator, Warszawa
63. Marta Deskur – artystka, Kraków
64. Agata Diduszko-Zyglewska – aktywistka, dziennikarka Krytyka Polityczna, Warszawa
65. Tomasz Dominik – malarz i grafik, Warszawa
66. Beata Dubiel-Stawska – kulturoznawczyni, Grupa B8, Warszawa
67. Krzysztof Dudek – adwokat, do lutego 2016 dyrektor Narodowego Centrum Kultury, Łódź
68. Wojciech Dudzik – teatrolog i kulturoznawca, profesor w Instytucie Kultury Polskiej, Warszawa
69. Pola Dwurnik – artystka wizualna, Warszawa
70. Rom Dziadkiewicz – artysta, Kraków
71. Maciej Englert – reżyser teatralny, Warszawa
72. Sławomir Fabicki – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
73. Wojciech Faruga – reżyser, Warszawa
74. Magda Fertacz – dramatopisarka, Warszawa
75. Joanna Figiel – socjolożka kultury, Warszawa
76. Mirosław Filiciak – kulturoznawca, Warszawa
77. Robert Firmhofer – historyk filozofii, Obywatele Kultury, Warszawa
78. Maciej Frąckowiak – socjolog, Poznań
79. Piotr Frączak – Dialog Społeczny, Warszawa
80. Karolina Freino – artystka, Wrocław
81. Tomasz Fudala – kurator, Warszawa
82. Adam Fularz – prezes Agencji Prasowej Merkuriusz Polski, Zielona Góra
83. Dariusz Gajewski – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
84. Alina Gałązka – aktywistka, redaktorka, menedżerka kultury, Warszawa
85. Krzysztof Gil – artysta, ASP Kraków
86. Wojciech Gilewicz – artysta, Warszawa/Nowy Jork
87. Hanna Gil-Piątek – działaczka społeczna, aktywistka miejska, Gorzów Wielkopolski
88. Mieczysław Godyń – tłumacz, pisarz, Sandomierz
89. Wiesław Godzic – medioznawca, Uniwersytet SWPS, Warszawa
90. Adam Golec – artysta fotograf, Kraków
91. Wojciech Gorczyca – memedżer kultury, Warszawa
92. Łukasz Gorczyca – kurator sztuki, Warszawa
93. Katarzyna Górna – artystka, Obywatelskie Forum Sztuki Współczesnej, Warszawa
94. Jan Grad – kulturoznawca, Poznań
95. Zofia Grudzińska – nauczycielka, Obywatele dla Edukacji, Nidzica
96. Arkadiusz Gruszczyński – animator kultury i dziennikarz, Warszawa
97. Mikołaj Grynberg – fotograf, Warszawa
98. Mariusz Grzegorzek – Gildia Reżyserów Polskich, Łódź
99. Marek Gumkowski – redaktor, prezes Stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita, Warszawa
100. Krzysztof Gutfrański – kurator, Toruń
101. Jerzy Halbersztadt – historyk, muzealnik, menedżer kultury, Warszawa
102. Agnieszka Hamkało-Wolny – pisarka, Wrocław
103. Jerzy Hausner – ekonomista, Kraków
104. Sylwia Hejno – dziennikarka, Lublin
105. Agnieszka Holland – reżyserka, Obywatele Kultury, Lublin
106. Katarzyna Hołda – artystka, Lublin
107. Jan Hryniak – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
108. Anna Hryniewicka – menedżerka kultury, Poznań
109. Jose Iglesias – reżyser, Obywatele Kultury, Olsztyn
110. Jerzy Illg – wydawca, Kraków
111. Mikołaj Iwański – ekonomista, Poznań
112. Inga Iwasiów – pisarka, Szczecin
113. Aleksandra Jach – kuratorka Muzeum Sztuki w Łodzi, Łódź
114. Anna Jadowska – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
115. Andrzej Jakimowski – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
116. Rafał Jakubowicz – artysta, Poznań
117. Paweł Janicki – artysta, Wrocław
118. Jolanta Janiczak – dramatopisarka, Kraków
119. Zuzanna Janin – artystka, Warszawa
120. Henryk Jankowski – profesor w Katedrze Studiów Azjatyckich UAM, Poznań
121. Paweł Jarodzki – artysta, kurator BWA, profesor ASP, Wrocław
122. Grzegorz Jarzyna – reżyser teatralny, Warszawa
123. Katarzyna Jasińska – teatrolożka, Warszawa
124. Izabela Jasińska – menedżerka kultury, Warszawa
125. Marcin Jasiński – animator kultury, Bemowskie Centrum Kultury, Warszawa
126. Justyna Jaworska – kulturoznawczyni, Uniwersytet Warszawski, Warszawa
127. Jarosław Jaworski – specjalista ds. PR instytucji kultury, dziennikarz i rysownik satyryczny, Warszawa
128. Miłada Jędrysik – dziennikarka, Warszawa
129. Kamil Julian – pracownik sztuki, Wiedeń/Warszawa
130. Grzegorz Kaczmarek – przewodniczący Obywatelskiej Rady Kultury w Bydgoszczy, Bydgoszcz
131. Aleksander Kaczorowski – pisarz, publicysta, Warszawa
132. Paweł Kamiński – prezes Stowarzyszenia Dyrektorów Samorządowych Instytucji Kultury, Wrocław
133. Andrzej Kapusta – nauczyciel akademicki, Lublin
134. Grażyna Ewa Karpińska – profesor etnologii, Łódź
135. Ignacy Karpowicz – pisarz, Białystok/Warszawa
136. Wiesław Karpusiewicz – wydwca, Bydgoszcz
137. Anna Kazejak – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
138. Bożena Keff – poetka, pisarka, Warszawa
139. Marta Keil – kuratorka, Warszawa/Lublin
140. Paulina Kempisty – historyczka sztuki, Jelenia Góra
141. Barbara Kęsek-Bardel – historyk sztuki, Wydawnictwo Znak, Kraków
142. Jan Kidawa-Błoński – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
143. Joanna Kiliszek – kuratorka, Berlin/Warszawa
144. Tomasz Kireńczuk – kurator teatralny, Kraków
145. Maja Kleczewska – reżyserka, Warszawa
146. Katarzyna Klimkiewicz – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
147. Ryszard W. Kluszczyński – badacz cyberkultury, Łódź
148. Wojciech Kłosowski – animator kultury, Warszawa
149. Krzysztof Knittel – kompozytor, Obywatele Kultury, Warszawa
150. Leszek Kolankiewicz – profesor kulturoznawstwa, Paryż
151. Małgorzata Kołaczek – Fundacja Dialog-Pheniben, Uniwersytet Jagielloński, Kraków
152. Agnieszka Kołodyńska – menedżerka kultury, Obywatele Kultury, Olsztyn
153. Jan Komasa – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
154. Maja Komorowska – aktorka, Warszawa
155. Anna Komsta – dyrektorka Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki, Wleń
156. Bartosz Konopka – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
157. Jerzy Kornowicz – kompozytor, Obywatele Kultury, Warszawa
158. Natalia Koryncka-Gruz – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
159. Agnieszka Korytkowska-Mazur – reżyserka, Warszawa
160. Joanna Kos-Krauze – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
161. Jerzy Kosałka – artysta, Wrocław
162. Maciej Kowalewski – reżyser, dramatopisarz, aktor i producent, Warszawa
163. Justyna Kowalska-Leder – kulturoznawczyni IKP UW, Warszawa
164. Grzegorz Kowalski – artysta sztuk wizualnych, ASP, Warszawa
165. Marta Kownacka – reżyserka obsady, Warszawa
166. Bodo Kox – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
167. Dominika Kozłowska – filozofka, Kraków
168. Wojciech Kozłowski – dyrektor galerii, Zielona Góra
169. Katarzyna Kozyra – artystka, Warszawa
170. Viola Krajewska – kuratorka, Wrocław
171. Marek Krajewski – profesor socjologii, Poznań
172. Piotr Krajewski – kurator, Wrocław
173. Joanna Krakowska – teatrolożka, Instytut Sztuki PAN, “Dialog”, Warszawa
174. Maciej Kropiwnicki – wydawca, “Krytyka Polityczna”, Warszawa
175. Tadeusz Król – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
176. Zofia Król – publicystka, Warszawa
177. Katarzyna Krysiak – Galeria Foksal, Warszawa
178. Michał Krzykawski – adiunkt w Uniwersytecie Śląskim, Katowice
179. Marcin Krzyształowicz – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
180. Roman Kubicki – profesor filozofii, dyrektor Instytutu Filozofii UAM, Poznań
181. Urszula Kuczyńska – menedżerka kultury, Warszawa
182. Waldemar Kuligowski – profesor w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM, Poznań
183. Zofia Kulik – artystka, Łódź
184. Ewa Kulik-Bielińska – tłumaczka, działaczka społeczna, Warszawa
185. Roman Kurkiewicz – dziennikarz, Warszawa
186. Iwona Kurz – kulturoznawczyni, Obywatele Kultury, Warszawa
187. Borys Lankosz – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
188. Magdalena Lankosz – dziennikarka, dyrektorka Gildii Reżyserów Polskich, Warszawa
189. Grzegorz Laszuk – Fundacja Instytut Sztuk Performatywnych, Warszawa
190. Paweł Leszkowicz – wykładowca akademicki, kurator sztuki współczesnej, Poznań
191. Monika Lewandowska – Galeria Sektor I, Katowice
192. Rafael Lewandowski – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
193. Małgorzata Leyko – profesor w Instytucie Kultury Współczesnej, Uniwersytet Łódzki, Łódź
194. Marcin Liber – reżyser, Warszawa
195. Jolanta Lipszyc – współtwórczyni warszawskiego programu edukacji kulturalnej, Warszawa
196. Jarosław Lipszyc – prezes Fundacji Nowoczesna Polska, Warszawa
197. Krystian Lupa – reżyser teatralny, Kraków
198. Viola Łabanow – muzyk, animatorka kultury, Warszawa
199. Magdalena Łazarkiewicz – reżyserka, Warszawa
200. Mikołaj Łoziński – pisarz, Warszawa
201. Paweł Łoziński – reżyser filmów dokumentalnych, Warszawa
202. Paweł Łysak – reżyser teatralny, dyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie, Obywatele Kultury, Warszawa
203. Marcin Maćkiewicz – menedżer kultury, Warszawa
204. Joalnta Maj – artystka, Warszawa
205. Jakub Majmurek – publicysta, Warszawa
206. Kaja Malanowska – pisarka, Warszawa
207. Zygmunt Malanowski – aktor, Warszawa
208. Dorota Malinowska-Grupińska – wydawczyni, Warszawa
209. Karol Maliszewski – poeta, krytyk literacki, prozaik, Nowa Ruda
210. Filip Marczewski – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
211. Dorota Masłowska – pisarka, Warszawa
212. Adam Mazur – kurator i krytyk sztuki, Warszawa
213. Andrzej Mencwel – emerytowany profesor, Łomianki
214. Michał Merczyński – menedżer kultury, Warszawa
215. Wioletta Michalska – animatorka, Olsztyn
216. Ryszard Michalski – animator, Olsztyn
217. Krzysztof Mieszkowski – dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu, Wrocław
218. Jarosław Mikołajewski – poeta, Warszawa
219. Alina Molisak – literaturoznawczyni, Warszawa
220. Dorota Monkiewicz – kuratorka, Obywatelka Kultury, Wrocław
221. Aniela Mroczek – historyk sztuki, Lublin
222. Janusz Mucha – socjolog, Katedra Socjologii Ogólnej i Antropologii Społecznej AGH, Kraków
223. Anna Muszewska – biolożka, Obywatele Nauki, Warszawa
224. Tomasz Mycan – aktor Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu, Toruń
225. Joanna Mytkowska – kuratorka, Obywatele Kultury, Warszawa
226. Anna Nacher – kulturoznawczyni, Kraków
227. Luiza Nader – Instytut Historii Sztuki UW, Warszawa
228. Anna Nehrebecka – aktorka, Warszawa
229. Jacek Niegoda – artysta, Obywatelskie Forum Sztuki Współczesnej, Gdańsk
230. Łukasz Niesiołowski-Spano – historyk, Obywatele Nauki, UW, Warszawa
231. Paweł Niziński – designer, Warszawa
232. Jerzy Norkowski – artysta, Lublin
233. Maciej Nowak – dyrektor artystyczny Teatru Polskiego w Poznaniu, Poznań
234. Paweł Nowak – artysta, profesor ASP, Warszawa
235. Ewa Nowina-Sroczyńska – antropolożka kultury, Łódź
236. Katarzyna Oczkowska – historyk sztuki, Kraków
237. Dorota Olejnik – bibliotekarka, Obywatele Kultury, Grodzisk Mazowiecki
238. Zbigniew Olkiewicz – Akademia Ruchu, Warszawa
239. Agnieszka Olszewska – dyrektorka Szkoły Edison i Przedszkola Magic Fish, prezes Fundacji Edison, Obywatele dla Edukacji, Warszawa
240. Lechosław Olszewski – menedżer kultury, Poznań
241. Joanna Orlik – animatorka kultury, Kraków
242. Justyna Orłowska – artystka, Warszawa
243. Franciszek Orłowski – artysta, Poznań
244. Adam Orzechowski – reżyser teatralny, Gdańsk
245. Anna Osmólska-Mętrak – tłumaczka, Warszawa
246. Maja Ostaszewska – aktorka, Warszawa
247. Cezary Ostrowski – kompozytor, Poznań
248. Mikołaj Pacholczyk – artysta, Lublin
249. Zbigniew Pakuła – dziennikarz, Poznań
250. Artur Pałyga – dramatopisarz, Bielsko-Biała
251. Adrian Panek – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
252. Paweł Pawlikowski – scenarzysta i reżyser, Warszawa
253. Ewelina Pawłowska – dyrektorka biblioteki, Milanówek
254. Barbara Pawłowska-Zydor – socjolożka, Instytut Socjologii UAM, Poznań
255. Roman Pawłowski – publicysta, kurator teatralny, Warszawa
256. Krzysztof Penderecki – kompozytor, Kraków
257. Mirosław Pęczak – kulturoznawca, publicysta, Warszawa
258. Robert Piaskowski – dyrektor programowy Krakowskiego Biura Festiwalowego, Kraków
259. Tomasz Piątek – pisarz, Warszawa
260. Anna Piekarska-Szczerba – menedżerka kultury, Warszawa
261. Maciej Pieprzyca – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
262. Szymon Pietrasiewicz – aktywista kultury miejskiej, Lublin
263. Krzysztof Pijarski – artysta i historyk sztuki PWSFTviT, Łódź
264. Krystyna Piotrowska – artystka, Warszawa
265. Karolina Plinta – “Magazyn Szum”, Warszawa
266. Krzysztof Podemski – profesor socjologii, Poznań
267. Łukasz Pogorzelski – Miejski Ośrodek Kultury, Terespol
268. Tomasz Polak – filozof i teolog, Poznań
269. Beata Anna Polak – literaturoznawczyni, Poznań
270. Piotr Policht – historyk sztuki, Kraków
271. Piotr Policht – historyk sztuki, Kraków
272. Jacek Poniedziałek – aktor, Warszawa
273. Magdalena Popławska – aktorka, Warszawa
274. Maria Poprzęcka – historyczka sztuki, Obywatele Kultury, Warszawa
275. Maria Anna Potocka – kuratorka, Kraków
276. Paweł Potoroczyn – menedżer kultury, Obywatele Kultury, Warszawa
277. Daniel Przastek – politolog, Warszawa
278. Anka Ptaszkowska – krytyk sztuki, Warszawa
279. Marek Raczkowski – rysownik, Warszawa
280. Joanna Rajkowska – artystka, Warszawa
281. Bartek Remisko – Residency Unlimited, Nowy Jork
282. Grzegorz Reske – producent teatralny, Lublin
283. Ewa Rewers – kulturoznawczyni, Akademia Otwarta, Poznań
284. Karol Rębisz – pracownik instytucji kultury, Lublin
285. Józef Robakowski – artysta, profestor PWSFTviT, Łódź
286. Paweł Rodak – profesor kulturoznawstwa, Warszawa
287. Alicja Rogalska – artystka wizualna, Londyn
288. Joanna Ronikier – pisarka, Kraków
289. Anda Rottenberg – kuratorka, Warszawa
290. Wiktor Rubin – reżyser teatralny, Kraków
291. Janusz Rudnicki – pisarz, Warszawa
292. Stanisław Ruksza – kurator i historyk sztuki, Tarnowskie Góry
293. Robert Rumas – artysta, Warszawa
294. Michał Rusinek – pisarz, tłumacz, literaturoznawca, Kraków
295. Paulina Rymkiewicz-Kalinowska – menedżerka kultury, Obywatele Kultury, Warszawa
296. Wiesław Saniewski – Gildia Reżyserów Polskich, Wrocław
297. Andrzej Saramonowicz – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
298. Marcin Sauter – reżyser filmów dokumentalnych, Bydgoszcz
299. Paula Sawicka – Otwarta Rzeczpospolita, Warszawa
300. Jadwiga Sawicka – artystka, Przemyśl
301. Iwona Siekierzyńska – Gildia Reżyserów Polskich, Łódź
302. Karol Sienkiewicz – krytyk sztuki, Warszawa
303. Małgorzata Sikorska-Miszczuk – dramatopisarka, Warszawa
304. Elżbieta Sikora – kompozytorka, Paryż
305. Jan Simon – artysta, Warszawa
306. Kora Olga Sipowicz – artystka muzyk, poetka, Warszawa
307. Kamil Sipowicz – pisarz, historyk idei, Warszawa
308. Agata Skórzyńska – kulturoznawczyni, Poznań
309. Marcin Skrzypek – Ośrodek “Brama Grodzka – Teatr NN”, Orkiestra Św. Mikołaja, Lublin
310. Wojciech Smarzowski – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
311. Agnieszka Smoczyńska – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
312. Anna Smolar – reżyserka teatralna, Warszawa
313. Paweł Smoleński – dziennikarz, Warszawa
314. Erdmute Sobaszek – artystka, Węgajty
315. Wacław Sobaszek – artysta, animator, Węgajty
316. Justyna Sobczyk – pedagożka teatru, reżyserka, Warszawa
317. Justyna Sobolewska – publicystka tygodnika “Polityka”, Warszawa
318. Barbara Janina Sochal – Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka, Obywatele dla Edukacji, Warszawa
319. Kama Sokolnicka – artystka wizualna, Wrocław
320. Joanna Sokołowska – kuratorka Muzeum Sztuki w Łodzi, Łódź
321. Jerzy Sosnowski – pisarz, publicysta, Warszawa
322. Filip Springer – reporter, Warszawa
323. Julia Staniszewska – fotografka, Warszawa
324. Beata Stasińska – wydawczyni, Obywatele Kultury, Warszawa
325. Andrzej Stasiuk – pisarz, Wołowiec
326. Monika Stelmach – dziennikarka, Warszawa
327. Sergiusz Sterna-Wachowiak – poeta i tłumacz, prezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Poznań
328. Igor Stokfiszewski – reżyser i dramaturg, “Krytyka Polityczna”, Warszawa
329. Maciej Strzembosz – producent filmowy, prezes KIPA, Warszawa
330. Jarosław Suchan – kurator, dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi, Obywatele Kultury, Łódź
331. Łukasz Surowiec – artysta, Kraków
332. Joanna Synowiec – kuratorka, Wrocław
333. Jarosław J. Szczepański – przedsiębiorca, Obywatele Kultury, Warszawa
334. Małgorzata Szczęśniak – scenografka, Warszawa
335. Monika Szewczyk – kuratorka, Białystok
336. Agnieszka Szewczyk – kuratorka i historyczka sztuki, Warszawa
337. Monika Sznajderman – wydawczyni, Wołowiec
338. Adam Szostkiewicz – publicysta, Warszawa/Kraków
339. Małgorzata Szpakowska – profesor kulturoznawstwa, Warszawa
340. Kuba Szreder – socjolog sztuki, Warszawa
341. Agnieszka Szreder – artystka, Warszawa
342. Paweł Sztarbowski – filozof, Warszawa
343. Marek Sztark – animator kultury i rozwoju lokalnego, Szczecin
344. Małgorzata Szumowska – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
345. Katarzyna Szumska – artystka, Michałowice
346. Joanna Szwajcowska – menedżerka kultury, Obywatele Kultury, Warszawa
347. Grażyna Szwat-Gyłybowa – profesor w Instytucie Slawistyki PAN, Warszawa
348. Bartosz Szydłowski – reżyser teatralny, Kraków
349. Magdalena Środa – filozofka i działaczka społeczna, Warszawa
350. Bogna Świątkowska – animatorka kultury, Warszawa
351. Justyna Tafel – reżyserka, Warszawa
352. Joanna Talewicz-Kwiatkowska – Fundacja Dialog-Pheniben, Uniwersytet Jagielloński, Kraków
353. Alek Tarkowski – socjolog, Warszawa
354. Ewa Tatar – kuratorka, Warszawa
355. Waldemar Tatarczuk – dyrektor Galerii Labirynt, Lublin
356. Tomasz Thun-Janowski – menedżer kultury, Obywatele Kultury, Warszawa
357. Wojciech Tochman – reporter, Warszawa
358. Olga Tokarczuk – pisarka, Wrocław
359. Maria Topczewska – nauczycielka języka polskiego, Warszawa
360. Piotr Trzaskalski – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
361. Adam Trzciński – nauczyciel, Łagiewniki
362. Andrzej Turowski – historyk sztuki nowoczesnej, Dijon
363. Agata Tuszyńska – pisarka, Warszawa
364. Magda Ujma – krytyczka sztuki i kuratorka, Warszawa
365. Mariusz Urbanek – pisarz, publicysta, Wrocław
366. Mike Urbaniak – dziennikarz kulturalny, Warszawa
367. Magnus von Horn – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
368. Krzysztof Warlikowski – reżyser teatralny, Warszawa
369. Marek Wasilewski – redaktor naczelny “Czasu Kultury”, Poznań
370. Tomasz Wasilewski – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
371. Zofia Waślicka – artystka, badaczka kultury, Warszawa
372. Monika Weychert-Waluszko – kuratorka i kulturoznawczyni, Warszawa
373. Mateusz Węgrzyn – teatrolog, krytyk teatralny, Warszawa
374. Katarzyna Wielechowska – wykładowczyni, Instytut Kultury Współczesnej UŁ, Łódź
375. Jacek Wiewiorski – Katedra Prawa Rzymskiego i Historii Prawa Sądowego, Wydział Prawa i Administracji UAM, Poznań
376. Paulina Wilk – pisarka, publicystka, Warszawa
377. Anna Witkowska – artystka i wykładowczyni Akademii Sztuki, Szczecin
378. Przemysław Wojcieszek – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
379. Anna Wolff-Powęska – historyczka, politolożka, Poznań
380. Michał Woliński – kurator, Warszawa
381. Olga Wolniak – artystka, Warszawa
382. Edyta Wolska – dyrektorka Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej, Słupsk
383. Ewa Maria Wolska – studentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej AT w Białymstoku, Białystok
384. Joanna Wowrzeczka – artystka, badaczka, Cieszyn
385. Henryk Woźniakowski – wydawca, Kraków
386. Łukasz WĂłjcicki – performer, Kumuna//Warszawa, Warszawa
387. Jaśmina WĂłjcik – artystka, Ursus
388. Julita Wójcik – artystka, Obywatelskie Forum Sztuki Współczesnej, Gdańsk/Warszawa
389. Mirosław Wójcik – literaturoznawca, Kielce
390. Hanna Wróblewska – kuratorka, Obywatele Kultury, Warszawa
391. Olga Wysocka – menedżerka kultury, Warszawa
392. Maciej Zabawa – malarz, Gdańsk
393. Bartosz Zaczykiewicz – reżyser, Toruń
394. Michał Zadara – reżyser teatralny, Warszawa
395. Małgorzata Zakrzewska – prawniczka, menedżerka kultury, Warszawa
396. Tomasz Załuski – historyk sztuki i filozof, Łódź
397. Karol Zamojski – filozof, Bydgoszcz
398. Iwo Zaniewski – artysta, Obywatele Kultury, Warszawa
399. Krzysztof Zanussi – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
400. Janusz Zaorski – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
401. Andrzej Zaporowski – Instytut Kulturoznawstwa UAM, Poznań
402. Maciej Zaremba-Bielawski – pisarz, reporter, Sztokholm
403. Natalia Zarzecka – menedżerka kultury, Kraków
404. Anna Zeidler-Janiszewska – kulturoznawczyni, profesor SWPS, Warszawa
405. Agnieszka Ziętek – wykładowczyni akademicka, Lublin
406. Agnieszka Ziółkowska – animatorka kultury, Poznań
407. Magdalena Złotowska – tłumaczka,
408. Maria Zmarz-Koczanowicz – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
409. Iwo Zmyślony – krytyk sztuki, Warszawa
410. Wojtek Zrałek-Kossakowski – reżyser i dramaturg, Warszawa
411. Michał Zygmunt – pisarz, Wrocław
412. Jacek Żakowski – dziennikarz, Warszawa
413. Artur Żmijewski – artysta, Warszawa
414. Ksawery Żuławski – Gildia Reżyserów Polskich, Warszawa
415. Krzysztof Żwirblis – artysta, aktor, kurator sztuki, Warszawa
416. Rafał Żwirek – socjolog i filmowiec, Warszawa
Wspierający inicjatywę:

417. Marta Białek-Graczyk – animatorka kultury , Warszawa
418. Hanna Gawrońska – psycholog, Poznań
419. Jacek Rakowiecki – dziennikarz, Fundusz Mediów, Warszawa
420. Zofia Dubowska – historyczka sztuki, edukatorka, Warszawa
421. Jerzy Kowalski-Glikman – Fizyk, Wrocław/ Warszawa
422. Marek Nowak – Aktor, Warszawa
423. Barbara Pawłowska-Zydor – socjolog, Poznań
424. Katarzyna Bojarska – Krytyczka, tłumaczka / Widok. Fundacja Kultury Wizualnej, Warszawa
425. Krzysztof Grzybacz – twórca , Warszawa
426. Barbara Piegdoń – wydawca Agora, Warszawa
427. Agnieszka Gonczarek – przedsiębiorca, Jelenia Góra
428. Marlena Talunas – niezależna, Warszawa
429. Ewa Karwan-Jastrzębska – pisarka, Warszawa
430. Katarzyna Bojarska – Krytyczka, tłumaczka / Widok. Fundacja Kultury Wizualnej, Warszawa
431. Ewa Majewsk – filozofka, ICI Berlin, Berlin/ Warszawa
432. Aleksandra Czernecka – dziennikarka, scenarzystka, reżyserka, Kraków
433. Szymon Maliborski – Kurator sztuk wizualnych, Warszawa
434. Mariola Przyjemska – artysta, Warszawa
435. Anna Gąsiorowska-Krawczyk – psychoterapeutka psychoanalityczna, Poznań
436. Rafał Bryndal – Dziennikarz, Warszawa
437. Julia Holewińska – Dramatopisarka, dramaturzka , Warszawa
438. Małgorzata Ignatowska – producent/ koordynator, Warszawa
439. Magdalena Skowrońska – Kuratorka Programu Edukacyjnego / Muzeum Współczesne Wrocław, Wrocław
440. Paulina Choromańska – redaktorka, koordynatorka, Warszawa
441. Marika Kuźmicz – Fundacja Arton , Warszawa
442. Maria Toboła – artystka, Warszawa
443. Karol Rębisz – Techniczny, Lublin
444. Krzysztof Rafi Górski – filolog, doradca komunikacji społecznej, Warszawa
445. Małgorzata Litwinowicz – badaczka kultury, opowiadaczka, Instytut Kultury Polskiej UW/Stowarzyszenie Grupa Studnia O., Warszawa
446. Małgorzata Szałata – Bibliotekarz szkolny, Chodzież
447. Kaja Pawełek – historyczka sztuki, kuratorka, Warszawa/Londyn
448. Krzysztof Glonys – dziennikarz, Kraków
449. Aleksandra Ściegienna – kurator / Fundacja Galerii Foksal, Warszawa
450. Monika Tarajko – Menadżer kultury / Brama Grodzka – Teatr NN, Lublin
451. MONIKA WRÓBEL – MANAGER KULTURY www.9sil.org, Budapeszt, Londyn, Jeleśnia
452. Sylwia Szymaniak – kuratorka / Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej, Warszawa
453. Michał Rumas – fotograf skrecWkulture, Warszawa
454. Agnieszka Brzeżańska – Artystka, Warszawa
455. Jolanta Kurska – Fundacja im. prof. Bronisława Geremka, Warszawa
456. Tomek Pawłowski – kurator, Poznań
457. Jagna Lewandowska – Filmoznawczyni, kulturoznawczyni, Warszawa
458. Magda Bielesz – Malarka, Warszawa
459. Maciej Weryński – dziennikarz, Warszawa
460. Wojciech Marczewski – inżynier /emeryt, w stanie spoczynku, Warszawa
461. Michał Broniatowski – Dziennikarz, miesięcznik Forbes, Warszawa
462. Marta Kołakowska – LETO, Warszawa
463. Monika Talarczyk-Gubała – prof. PWSFTviT, ŁÓDZ
464. Jorge Gimenez – chirurg-plastyk, Warszawa, okolice teatru Łysaka
465. Anna Niesterowicz – artystka , Warszawa
466. Ewa Gorządek – kuratorka – CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa
467. Marika Kuźmicz – Fundacja Arton , Warszawa
468. Dorota Michalska – Kuratorka, historyczka sztuki, Londyn
469. Tomasz Sikora – muzyk / filmowiec, Warszawa
470. Zuzanna Hadryś – Galeria Stereo, Warszawa
471. Iwona Patejuk – Menedżer Kultury, Warszawa
472. Pawel Sysiak – artysta/grafik, Warszawa
473. Jakub Czyszczoń – Artysta, Poznań
474. Iwona Patejuk – Menedżer Kultury, Warszawa
475. Katarzyna Marcysiak – dziennikarka, Bydgoszcz
476. Tobiasz Melanowski – menedżer kultury, Katowice
477. Marcin Kościelniak – Teatrolog, krytyk teatralny. Uniwersytet Jagielloński. “Didaskalia. Gazeta Teatralna”, Kraków
478. Barbara Fronczkowska – urzędnik samorządowy, Łódź
479. Dawid Radziszewski – właściciel galerii, Warszawa
480. Ewa Tatar – kuratorka, Warszawa
481. WITEK ORSKI – ARTYSTA WIZUALNY, WARSZAWA
482. Olga Byrska – krytyczka, różne redakcje, Warszawa
483. Renata Kaminska – Artystka, Zamosc / Berlin
484. Paweł Kowzan – robotnik sztuki, Łódź / Wrocław
485. Łukasz Maźnica – Fundacja Warsztat Innowacji Społecznych, Kraków
486. Anna Pajdosz – pracownik samorządowy, Lublin
487. Paweł Soszyński – krytyk teatralny Dwutygodnik.com, Warszawa
488. Zofia Król – redaktorka naczelna dwutygodnik.com, Warszawa
489. Małgorzata Szymankiewicz – nauczycielka akademicka, artystka , Poznań
490. Marcin Wilk – dziennikarz, Kraków
491. Laura Pawela – artystka wizualna, Warszawa
492. Maciej Klimczak – Pedagog/Obywatel, Warszawa
493. Tomasz Kosiński – Fundacja kulturoholizm, Częstochowa
494. Łukasz Dziedzic – Kurator / Galeria Szara, Katowice
495. Marta Gendera – Fundacja Salony, Zielona Góra
496. Jakub Demiańczuk – dziennikarz / Dziennik Gazeta Prawna, Warszawa
497. Magda Potorska – galerzystka, menadżerka kultury, publicystka / Galerie derOrt , Berlin
498. Karolina Bieniek – Fundacja Art Transparent, Wrocław
499. Ewa Stapor – emerytka, Warszawa
500. Natalia Szelachowska – Stowarzyszenie Badawczo-Animacyjne Flaneur, Warszawa
501. Adam J. K. Potrykus – Dyrektor Artystyczny / Stockholm Fringe Festival (Stoff), Sztockholm / SWE
502. Rafał Pawłowski – dziennikarz, Warszawa
503. Antoni Michnik – historyk kultury, performer / Glissando, Grupa ETC, Warszawa, Sopot
504. Anna Karolina Kłys – Autorka, Poznań
505. Bernard Bania – aktor, Białystok
506. Piotr Dziubak – dziennikarz, Warszawa
507. Tadeusz Szklarski – Stowarzyszenie Ambasada Kultury, Szczecin
508. RYSZARD ĆWIRLEJ – PISARZ, POZNAŃ
509. Andrzej Szubski – Aktor , Poznań
510. Anka Herbut – dramaturżka, Wrocław
511. Katarzyna Gołębiewska – edukator/Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego , Bydgoszcz
512. Anna Karpowicz-Westner – art. malarka, Kraków
513. Cecylia Malik – artystka wizualna, Kraków
514. Paulina Andruczyk – Teatr Studio , Warszawa
515. Joanna Świerczyńska – artystka graficzka/malarka, Warszawa
516. Grzegorz Falkowski – aktor, Warszawa
517. Beata Fudalej – Aktorka, Warszawa
518. Piotr Bratkowski – dziennikarz, pisarz/redakacja Newsweek, Warszawa
519. Beata Rokosz – Pisarka, Katowice
520. Sylwia Kowalska – promotor kultury, pedagog, producent wydarzeń kulturalnych / Fundacja Planet, Warszawa
521. Bolesław Rok – nauczyciel akademicki, Warszawa
522. Agata Wąs – Kostiumograf, Warszawa
523. Anka Grupinska – Autorka, Warszawa
524. Grażyna Kania – Reżyser, Tłumacz, Wykładowca, Berlin
525. Włodzimierz Zwierzyna – animator kulturu – emeryt, Żywiec
526. Marta Seredyńska – krytyczka tańca, Warszawa
527. Joanna Pawlik – artystka wizualna/ Wydzial Sztuki UP Krakow, Krakow
528. Basia Kosmowska – pisarka, Bytów
529. Tatiana Czekalska – art.plastyk, łódź
530. Iwona Belter – bibliotekarka, działaczka społeczna, Piła
531. Patryk Markocki – Humanista, Polesie
532. Małgorzata Sadowska – Dziennikarka, krytyczka filmowa, Warszawa
533. Joanna Rzepka-Dziedzic – Artystka/kuratorka, Katowice
534. Jerzy Lajstowicz – Fotograf, Wrocław
535. Katarzyna Chmara – aktor, Łódź
536. Remigiusz Grzela – dziennikarz, dramaturg, pisarz, Warszawa
537. Magda Kłos-Podsiadło – Wydawca, Warszawa
538. Joanna Pawlik – Artystka wizualna, Krakow
539. Paweł Krzaczkowski – kurator, pisarz, librecista, Warszawa
540. Seb Majewski – Teatr im. Jaracza , Łódź
541. izabla Wagner-Saffray – socjolog, Warszawa
542. Barbara Mathes-Cieszewska – dziennikarz, freelancer, Katowice
543. Ewa Chodakowska – lekarz, Toruń
544. Katarzyna Mroczek – Architekt/TEDxKraków, Kraków
545. Katarzyna Rechowicz-Pazera – socjolog, Katowice
546. Jacek Bąkowski – Nauczyciel, Warszawa
547. Monika Zaborska – aktorka, Białystok
548. Wojtek Kalarus – Aktor, reżyser, Warszawa
549. Katarzyna Sztop-Rutkowska – Socjolożka, Białystok
550. Maciej Zakliczyński – choreograf, Warszawa
551. Paweł Dobrzycki – scenograf, Warszawa
552. Wioleta Szymusiuk-Poreda – producent, Warszawa
553. Paweł Betley – kompozytor, Warszawa
554. Jacek Malinowski – artysta, Warszawa
555. Waldemar Zdrojewski – Wykładowca akademicki Galeria Obserwacja, Warszawa
556. Paweł Kotla – Pierwszy Dyrygent i Kierownik Artystyczny/Opera i Filharmonia Podlaska, Białystok
557. Joanna Olech – pisarka ilustratorka, Warszawa
558. Agnieszka Wrycza – Menadżer kultury, Warszawa
559. Natalia Mętrak-Ruda – tłumaczka, kulturoznawczyni, Warszawa
560. Ligia Krajewska – Psycholog, Warszawa
561. Dariusz Kowalski – filmowiec / fundacja Non-Fiction, Warszawa
562. Dorota Czerner – pisarz, Nowy Jork
563. Agnieszka Grzybek – działaczka społeczna i polityczna/ Fundacja na rzecz Równości i Emancypacji STER, Warszawa
564. Katarzyna Kuszyńska – dziennikarka , Warszawa
565. Marcin Jarnuszkiewicz – scenograf, reżyser, Warszawa
566. Aleksandra Maj – aktorka, Białystok
567. Patryk Ołdziejewski – aktor, Białystok
568. Rafał Pietrzak – aktor, Białystok
569. Katarzyna Szyngiera – reżyserka, Warszawa
570. Daniel Lasecki – aktor, Białystok
571. Jerzy Taborski – inspicjent, Białystok
572. Mateusz Witczuk – aktor, Wrocław
573. Aleksandra Maj – aktorka, Białystok
574. Ewa Palińska – aktorka, Białystok
575. Katarzyna Siergiej – aktorka, Białystok
576. Stanisław Godlewski – student UAM, Poznań
577. Natalia Gierasimiuk – Fundacja ONI – TO MY, Hajnówka
578. Elżbieta Tołwińska-Królikowska – Obywatele dla Edukacji, Warszawa
579. Bartek Remisko – Residency Unlimited, Nowy Jork
580. Janusz Noniewicz – , Warszawa
581. Anna Ptak – kuratorka, Warszawa
582. Jędrzej Piaskowski – reżyser, Warszawa
583. Tomasz Gutkowski – Członek Zarządu / Fundacja Sztuk Wizualnych, Kraków
584. Franciszek Utko – aktor, Białystok
585. Aleksandra Szymańska – Instytut Kultury Miejskiej, Gdańsk
586. Mateusz Okonski – Artysta, Kraków
587. Rafał Majerek – nauczyciel akademicki, Kraków
588. Gregor Różański – artysta, Warszawa
589. Hanna Ślązak – Aktorka , Wsrszawa
590. Maciej Pisuk – scenarzysta, fotograf, Warszawa
591. Helena Marzec – Tłumaczka, Warszawa
592. Justyna Wielgus – Aktorka, Warszawa
593. Hanna Ślązak – Aktorka , Warszawa
594. Gordian Piec – Robotnik Kultury i Sztuki / Galeria Off / ODA, Piotrków Trybunalski
595. Krzysztof Gawlas – Uniwersytet Śląski, Cieszyn
596. Natalia Ciemborowicz-Luber – Muzeum Etnograficzne , Kraków
597. Elżbieta Jagiełło – Nauczycielka, tłumaczka / TIO e.V., Bildung und Beratung für Migrantinnen, Berlin, Berlin, RFN
598. Aleksandra Kubiak – Artystka wizualna, Zielona góra
599. Paweł Maślona – Reżyser/scenarzysta, Warszawa
600. Lech Mrożek – artysta plastyk, Oława
601. Katarzyna Wyrzykowska – socjolog kultury, Warszawa
602. Marzena Gabryk – redaktor, animator kultury / Fundacja Teatr Nie-Taki, Wrocław
603. Dominika Szczałba – artysta grafik, Kraków
604. Dominika Kimaty – aktorka, Białystok
605. Ewa Benesz – aktorka pedagog, Włochy – Sardynia, San Vito, Polska – Lublin
606. Karolina Piwowarczyk – Grafik, Kraków
607. Anna Godlewska – Manadżerka kultury, dyplomata / Instytut Kultury Polskiej Londyn, Londyn
608. Marta Sala – artysta malarz, Berlin
609. Piotr Szymanowicz – Art director, Warszawa
610. Sławomir Popowski – Dziennikarz, Warszawa
611. Bartosz Kania – Fotograf, Warszawa
612. Waldemar Śmigasiewicz – Reżyser , Warszawa
613. Hanna Samson – pisarka, Warszawa
614. Danuta Kuroń – Uniwersytet Powszechny im. Jana Józefa Lipskiego w Teremiskach, Warszawa
615. Agnieszka Rudzińska – Menadżerka Kultury, Warszawa
616. Jakub Węgrzyn – teatrolog, Wrocław
617. Monika Pasiecznik – krytyczka muzyczna i kuratorka, Warszawa
618. Marzena Gabryk – redaktor, animator kultury / Fundacja Teatr Nie-Taki, Wrocław
619. Krystyna Bratkowska – wydawczyni, Warszawa
620. Aurelia Nowak – Kuratorka, Zona Sztuki Aktualnej, Szczecin
621. Agata Chinowska – kuratorka, Galeria Arsenał, Białystok
622. Ewa Gorządek – kuratorka – CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa
623. Krzysztof Zabłocki – wykładowca UW, tłumacz literatury (Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury), Warszawa
624. Mateusz Marczewski – Pisarz, Warszawa
625. Hubert Czerepok – Nauczyciel akademicki, Szczecin
626. Anna Maria Leśniewska – historyk sztuki, Warszawa
627. Jolanta Kmiecik – nauczycielka, Jasło
628. Ewa Manikowska – historyk sztuki: Instytut Sztuki PAN, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa
629. Konrad Dworakowski – reżyser, Łódź
630. Agnieszka Wojciechowska – Położna, Wrocław
631. Roksana Tylicka – Studentka, Poznań
632. Aleksandra Sheybal-Rostek – radna m.st. Warszawy, Warszawa
633. Agata Wawryszczuk – Fotograf, Kraków
634. Dominika Dziurawiec – Wykładowca, Rzeszów
635. Wojciech Dziurawiec – Programista, Rzeszów
636. Krzysztof M.Bednarski – artysta-rzeźbiarz, Warszawa-Rzym
637. Agnieszka Piasecka – Fotograf , Gdynia
638. Edyta Ciszewska – anglista, Kraków /Skawina
639. Wojtek Mazan – Specjalista w galerii / BWA Ostrowiec, Ostrowiec Świętokrzyski
640. Nika Bachman – kulturoznawczyni, robotnica sztuki, Warszawa
641. Lidia Zielińska – kompozytor, nauczyciel akademicki, Poznań
642. Adrianna Godlewska – aktorka, Warszawa
643. Anna Długołęcka – Matka Polka, warszawa
644. Filip Madejski – Muzyk / Student Wydziału Sztuki Mediów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, Warszawa
645. Agnieszka Sural – historyczka sztuki, Warszawa
646. Anna Wołyńczyk – dziennikarka, Warszawa
647. Teresa Chlebowska – polonistka, Sochaczew
648. Piotr Norbert – Właściciel firmy, Świdnica
649. Anna Pietras – plastyczka, Warszawa
650. Katarzyna Wojnar – badaczka / EUROREG, Uniwersytet Warszawski , Warszawa
651. Joanna Klass – Kurator / Warsaw Bauhaus, Warszawa
652. Michał Lasota – Galeria Stereo, Warszawa
653. Marcin Różyc – krytyk mody, kurator , Warszawa
654. Małgorzata Czacka – Artysta plastyk,scenograf, Warszawa
655. Małgorzata Maj – Lekarz, Londyn
656. Emilia Olszewska – Socjolożka, Kraków
657. Zbigniew Rudziński – animator teatru, redaktor, Poznań
658. Ziemowit Szczerek – Pisarz, Kraków
659. Grzegorz Falkowski – aktor , Warszawa
660. Kinga Kosmala – Profesor, University of Chicago, Chicago
661. Mirosław Sikora – Psychoterapeuta, Warszawa
662. Ewelina Wojdyło – nauczyciel, Konin
663. Aleksandra Padzikowska – aktor, Warszawa
664. Marek Romanowski – emeryt, Warszawa
665. Justyna Dąbrowska – Publicystka, redaktorka, psychoterapeutka, Warszawa
666. Elżbieta Bińczycka – Teatrolog / Narodowy Stary Teatr, Kraków
667. Agnieszka Lubomira Piotrowska – tłumaczka, Warszawa
668. Maja Dobiasz – Centrum Edukacji Obywatelskiej/Uniwersytet Warszawski, Warszawa
669. Joanna Świderska – ekonomista, UMCS, Lublin
670. Magdalena Morawik – studentka Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Warszawa
671. Jacek Drozda – kulturoznawca, Instytut Badań Przestrzeni Publicznej, Warszawa
672. Jerzy Skakun – grafik, Warszawa
673. Mariusz Grabarski – montażysta filmowy, operator kamery, działacz kultury, Lublin
674. Katarzyna Weintraub – dziennikarka, Berlin
675. Damian Wutke – Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita, Warszawa
676. Kora Gałązka – Stowarzyszenie Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ, Warszawa
677. Paweł Wroniszewski – fotograf / grafik użytkowy / student (Sztuka Mediów ASP), Warszawa
678. Urszula Kosinska – Obywatele Kultury Olsztyna, Olsztyn
679. Jan Mioduszewski – malarz, nauczyciel akademicki, Warszawa
680. Aneta Prymaka-Oniszk – reporter, Warszawa
681. Marta Markocka-Pepol – tłumaczka, Olsztyn
682. Jolanta Niklewska – historyk, Warszawa
683. Agnieszka Korytkowska – Psychoterapeuta /Pracownik Socjalny, Konin
684. Ewa Surowiec – organizator pracy artystycznej / Instytucja Kultury Ars Cameralis, Bytom
685. Piotr Kącik – inżynier – Fundacja Zmiana, Radom
686. Łukasz Wróbel – Nauczyciel akademicki/ Fundacja Zmiana, Warszawa
687. Agnieszka Taborek – nauczyciel/Zespół Szkół Budowlanych, Radom
688. Honza Zamojski – artysta, Poznań
689. Dorota Wodecka – dziennikarka, Gazeta Wyborcza, Wrocław
690. Honza Zamojski – artysta, Poznań
691. Patrycja Krekora – Copywriter, Warszawa
692. Joanna Krawczyk – Dyrektorka oddziału w Polsce, Evens Foundation, Warszawa
693. Michał Korchowiec – artysta wizualny, scenograf, Warszawa
694. Agata Wieczyńska – Krawiec – dramatopisarka, Warszawa
695. Kuba Skrzywanek – , Kraków
696. Maria Spiss – Reżyser, dramatopisarz, Kraków
697. Paweł Granicki – Tłumacz, Łódź
698. Jan Kowalski – aktor, Warszawa
699. Mariusz – Treściwy, Socjolog
700. Henryk Gała – literat,poet,dramaturg (ZLP, SEC, ZAiKS), Drozdowo
701. Małgorzata Mikołajczak – zastępca dyrektora Fundacji Malta, Poznań
702. Inga Pytka – Sobutka – Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie PROJEKTORIAT, Szydłowiec
703. Marek Troszyński – socjolog, Collegium Civitas, Warszawa
704. Maria Dembek – student, Gdańsk
705. Ingeborga Janikowska-Lipszyc – koordynatorka w organizacji pozarządowej, Warszawa
706. Kornelia Kurowska – menadżerka kultury, Fundacja BORUSSIA, Olsztyn
707. Iwona Lifsches – artystka malarka, Janderup Dania
708. Wojciech Nowak – animator/teatrolog, Poznań
709. dr Ewa Sidorenko – Wykładowca, University of Greenwich, Londyn
710. Barbara Pasterak – Prezeska Fundacji Animatornia – twórcze działania, Wadowice
711. Izabela Lasowy-Cibor – Filmoznawca, Warszawa
712. Anna Sańczuk – dziennikarka, Warszawa
713. Piotr Kaźmierczak – Aktor , POZNAŃ
714. Grażyna Komiażyk – aktywistka miejska, Dzielnicowa Komisja Dialogu Społecznego Warszawa Wola, Warszawa
715. Karol Radziszewski – artysta, Warszawa
716. Anna Zaradny – artystka, kompozytorka / Musica Genera, Warszawa
717. Sylwia Szykowna – Centrum Praktyk Edukacyjnych, Poznań
718. Jolanta Denejko – Reżyser teatralny, Warszawa
719. Katarzyna Tubylewicz – Pisarka/tłumaczka, Sztokholm/Warszawa
720. Izabela Barry – Dziennikarz/bibliotekarz, New York City
721. Piotr Czerniawski – redaktor Rity Baum”, Wrocław
722. Agnieszka Sosnowska – kuratorka / CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa
723. Marta Żłobińska – psycholog, Stowarzyszenie Obywatel Mama, Kraków
724. Anna Landau-Czajka – historyk, socjolog, Warszawa
725. Tomasz Lelek – architekt, Kraków
726. Janusz Margański – tłumacz, scenarzysta, Warszawa
727. Mariusz Wideryński – fotografik (ZPAF), nauczyciel akademicki (ASP), Warszawa
728. Artur Burchacki – dziennikarz, reżyser, Warszawa
729. Bartłomiej Orlicki – Producent multimediów, Warszawa
730. Marcin Latałło – Reżyser, Warszawa
731. Jakub Kiciński – Śpiewak chóru, Częstochowa
732. Marek Grela – b.ambasador RP przy UE, nauczyciel akademicki, Warszawa
733. Hanna Burszta – etnolog, Milanówek
734. Romuald Jakubowski – Dziennikarz Radio Rocktime, Warszawa
735. Antonia Lloyd-Jones – Tłumacz na angielski, Londyn
736. Katarzyna Grabowa-Banaszewska – nauczyciel, Zielona Gora
737. Tomasz Gromadka – dramaturg, Fundacja Strefa WolnoSłowa, Warszawa
738. Jacek Leociak – Instytut Badań Literackim PAN, Centrum Badań nad Zagładą IFiS PAN, Warszawa
739. Jakub Dzionek – Stowarzyszenie “Ośla Ławka”, Gniezno
740. Anna Drozd – producent, dziennikarz, Warszawa
741. Anna Tryc-Bromley – menedżer kultury, specjalista ds PR, Warszawa
742. Lech Witkowski – profesor filozofii, pedagog, Bydgoszcz/Słupsk/Kraków
743. Małgorzata Tomczak – redaktorka i krytyczka architektury, Kraków
744. Ewa Pielacinska – Animatorka kultury, Warszawa
745. Edyta Ołdak – animatorka kultury, Stowarzyszenie “Z Siedzibą w Warszawie”, Warszawa
746. Barbara Major – kurator w Miejskiej Galerii Sztuki, Częstochowa
747. Marcin Wardak – inżynier, obywatel, Warszawa
748. Katarzyna Ślęczek-Awdiejew – psychoterapeutka, Kraków
749. Krystyna Magda Kalinowska – inżynier, Warszawa
750. Zofia Płoska – kuratorka, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Warszawa
751. Anna Krenz – Artysta, Berlin/Poznań
752. Michał Czartoryski – muzyk, Warszawa
753. Ryszard Kryska – artysta, Warszawa
754. Wojciech Feliks Kupczyński – inspicjent w Teatrze Muzycznym Capitol, Wrocław
755. Ewa Gołębiowska – Dyrektorka Zamku Cieszyn, Cieszyn
756. Mirosław Kozik – Prezes Zarządu Cinematographer Productions, Pszczyna
757. Marta Skowrońska-Markiewicz – menadżerka i animatorka kultury / Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Warszawa
758. Sławomir Wojciechowski – kompozytor, Warszawa
759. Magdalena Ochał – Socjolożka, Warszawa
760. Teresa Drozda – dziennikarz kulturany, Warszawa
761. Barbara Radziszewska – strefapiosenki.pl, Warszawa
762. Joanna Dziwak – Pisarka, autorka stron hipsterski maoizm/nowoczesny maoizm, Kraków
763. Agnieszka Błońska – reżyserka teatralna, Warszawa
764. Anna Zajdel – Edukatorka artystyczna / ośrodek kultury Okej Brwinow, Brwinow
765. Barbara Przybyszewska-Jarmińska – muzykolog, Instytut Sztuki PAN, Warszawa
766. Barbara Cygan – bibliotekarka, animatorka kultury, Kraków
767. Leszek Rowicki – wykładowca, Uniwersytet Warszawski, Warszawa
768. Alicja Borkowska – Strefa Wolnosłowa, Warszawa
769. Irena Filus – dziennikarz kulturalny od 40 lat, czlonek biura Stowarzyszenia Kulturalna Europa, red. naczelny Gazety Paryskiej, Paryż
770. Rafał Urbacki – choreograf, Katowice
771. Zuzanna Horeczy – menedżerka, Sopot
772. Jacek Walicki – inżynier, Ligota Piękna, gm. Wisznia Mała
773. Barbara Arska-Karyłowska – Psycholog, Warszawa
774. Łukasz A. Turski – Fizyk, Warszawa
775. Anna Pęcherzewska-Hadrych – kompozytorka, Sopot
776. Barbara Hanicka – Scenograf, pedagog, Krakow
777. Paweł Pawlak – grafik, Wrocław
778. Marcin Kęszycki – Aktor, Teatr Ósmego Dnia, Poznań
779. Roman Lewandowski – krytyk sztuki, wykładowca – Akademia Sztuk Pięknych, Katowice, Kraków
780. Miłosz Andrzejewski – uczeń, Jelenia Góra
781. Ksenia Saladra – polonistka/agencja literacka, Warszawa
782. Izabela Duchnowska – menadżer kultury, Wrocław
783. Jerzy Andrzej Nazaruk – Kulturoznawca Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Cywilizacyjnego “Ściana Wschodnia” w Sejnach, Sejny
784. Zofia Jankiewicz – Matematyczka, Warszawa
785. Krzysztof Majchrzak – Muzyk, Paryz
786. Kazimierz Kopystyński – Emeryt Stowarzyszenie “Pokolenia”, Bełchatów
787. Grażyna Walczewska-Klimczak – pedagog-animator / PSPiA KLANZA, Warszawa
788. Maciej Lewenstein – Fizyk, Barcelona
789. Dagmara Szlagor – wykladowca, filmoznawczyni, tlumaczka , Tuluza /Francja
790. Mariusz Szewczyk – rzemieślnik, Białystok
791. Zenon Windak – artysta, Galeria ‘W POLU’, Słowików
792. Maria Baliszewska – Użyli dziennikarz ZKP,SDP, Warszawa
793. Bogusław Tondera – filozof kultury/publicysta, Kraków
794. Magdalena Hajnosz – artysta plastyk, Warszawa
795. Jerzy Berendt – Rencista, Słupsk
796. Malgorzata M. Sundberg – Artysta Muzyk, Norwegia/Warszawa
797. Krzysztof Bora – ekonomista, Gdynia
798. Marcin Albert Steczkowski – muzyk, Warszawa
799. Andrzej Kwieciński – kompozytor, Haga
800. Alicja Gronau-Osińska – kompozytor / Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Warszawa
801. Wojciech Stasiak – dziennikarz, redaktor, muzyk, Warszawa
802. Pia Partum – Reżyser teatralny i operowy, Warszawa
803. Janusz Krzywicki – Nauczyciel Akademicki, Piaseczno
804. Marzena Ablewska-Lech – artysta wizualny , Tarnowskie Góry
805. Ewa Hawryluk-Stasiak – “wolny strzelec”, Warszawa
806. Paulina Palian – Babski Londyn // Animatorka Kultury // Menadżerka Sztuki, Londyn
807. Joanna Mizielińska – naukowczyni, Warszawa
808. Sylwia Grzybek – projektant wnętrz, kulturoznawca, animator kultury, Londyn
809. Hubert Kostkiewicz – animator kultury, Wrocław
810. Karolina Bielawska – Reżyser filmowy, Warszawa
811. Maja Lavergne – Filolog, tłumaczka, Warszawa
812. Agata Drwięga – teatrolog, Poznań
813. Barbara Kraus-Moser – socjolog UJ, Kraków
814. Maciej Jabłoński – dr hab. muzykolog, UAM Poznań, Poznań
815. Krzysztof Rogulski – reżyser, Warszawa
816. Ilona Majewska – animatorka kultury, etnografka: kolektyw “Robimy warsztaty”, Łódź
817. Renata Bryk – Kulturoznawca Orientalista, Warszawa
818. Jacek Leociak – Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk; Centrum Badań nad Zagładą Żydów IFiS PAN, Konstancin
819. Ela Krzemińska – Owczarz – projektantka i animatorka / cykl Kino, którego szukasz, Zakopane
820. Aleksander Janicki – artysta, Kraków
821. Zbigniew Machej – pisarz, Cieszyn
822. Kuba Bąkowski – artysta , Warszawa
823. Jędrzej Burszta – kulturoznawca, Warszawa
824. Marcin Jacoby – menedżer kultury, wykładowca uniwersytecki, Warszawa
825. Wojciech Kaniewski – Filmowiec, Warszawa
826. Joanna Drozda – Aktorka, Warszawa
827. Rafał Podraza – dziennikarz, mówią, że “biograf”, Szczecin
828. Maciej Makulski – politolog, Wrocław
829. Jerzy Woropiński – emeryt Fotoreporter, Warszawa
830. Izabella Kaluta – redaktorka i kulturalna menadżerka, Kraków
831. Kamil Protosawicki – Inżynier budownictwa, Gorzów Wlkp./Warszawa
832. Julia Szołtysek – dr nauk humanistycznych, anglistka, Wrocław
833. Małgorzata Sieniewicz – księgarz/juror Nagrody Literackiej Warmii i Mazur, Olsztyn
834. Krystyna Joanna Szymańska – artysta plastyk, Radom
835. – kompozytor, nauczyciel akademicki, doktor habilitowany, Warszawa
836. Edward Sielicki – kompozytor, nauczyciel akademicki, doktor habilitowany , Warszawa
837. Włodzimierz Taboryski – Nauczyciel, Warszawa
838. Ewa Dunaj-Kozakow – pisarka/nauczycielka akademicka, Gdańsk
839. Dariusz Krajewski – dyrygent, nauczyciel / Stowarzyszenie Orkiestry Grandioso, Radom
840. Joanna Scheuring-Wielgus – Posłanka RP, Toruń
841. Monika Szewczyk – historyk sztuki, Białystok
842. Barbara Wysocka – hodowca, Gręzów
843. Ewa Romanowska – Fundacja Borussia, Olsztyn
844. Hanna Kijowska – nauczyciel akademicki, Warszawa
845. Grzegorz Kozera – Pisarz, Kielce
846. Teresa Gierzyńska – artystka wizualna, Warszawa
847. Marta Chmielewska – studentka MISH UW, Głowno
848. Jerzy Szacki – socjolog, historyk idei, emerytowany prof. UW, Warszawa
849. Teresa Śmiechowska – historyk sztuki, kurator, kusztosz zbiorów, Warszawa
850. Katarzyna Kaniowska – Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej, Uniwersytet Łódzki, Łódź
851. Marianna Grabowska – artysta malarz/ Związek Polskich Artystów Plastyków,Oddz Poznań, Poznań
852. Ryszard Skrzypiec – Ośrodek Badawczy OBAL, przy Stowarzyszeniu Dialog Społeczny, Warszawa
853. Rafał Drozdowski – socjolog, dyrektor Instytutu Socjologii UAM w Poznaniu, Poznań
854. Paweł Pieniążek – Uniwersytet Łódzki, Łódź
855. Joanna Matyja – kuratorka wystaw w Miejskiej Galerii Sztuki, Częstochowa
856. Emilia Orzechowska – Stowarzyszenie A KuKu Sztuka, Gdynia
857. Sarmen Beglarian – Biuro Wystaw, Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej, Warszawa
858. Stefan Zubczewski – Fotoreporter – Klub Fotografii Prasowej SDP, Warszawa
859. Anna Pietrusik – MOK Terespol, Terespol
860. Danuta Izdebska – MOK Terespol, Terespol
861. Katarzyna Polaczuk – MOK Terespol, Terespol
862. Janusz Turecki – MOK Terespol, Terespol
863. Dominik Ritszel – Artysta wizualny – Filmowiec, Bytom
864. Krzysztof Trybuś – historyk literatury, profesor w UAM w Poznaniu, Poznań
865. Sylvia Filus – Kompozytor, Paryz
866. Bartłomiej Lis – kurator projektów społecznych, Muzeum Współczesne Wrocław, Wrocław
867. Witek Orski – artysta wizualny, Warszawa
868. Anna Ciabach – kuratorka, Galeria Monopol, Warszawa
869. Adam Rzepecki – Artysta, Kraków
870. Anna Przybył – Nauczyciel, Warszawa
871. Agata Bogacka – malarka, Warszawa
872. Bogumił Książek – Artysta malarz, Kraków
873. Karol Jałochowski – Dziennikarz, Warszawa
874. Jacek Głaszcz – Animator kultury, Berlin
875. Klaudia Wójciak – studentka, Kraków
876. Anna Baumgart – Artystka wizualna , Warszawa
877. Grzegorz Drozd – Artysta, Warszawa
878. Alicja Lukasiak – Artystka, Warszawa
879. Mich Pabian – Dramaturg, Warszawa
880. Manula Kalicka – Pisarka, Piaseczno
881. MARIAN WARZECHA – ARTYSTA MALARZ, KRAKÓW
882. MAŁGORZATA MACHARSKA – ARTSTA PLASTYK, KRAKÓW
883. Katarzyna Sztarbała – menadżerka kultury, Warszawa
884. Piotr Wójcik – Fotograf / Fundacja Picture Doc, Warszawa
885. Waldemar Weihs – Manager NGO / Fundacja “Merkury”, Wałbrzych
886. Agata Chałupnik – kulturoznawczyni, Instytut Kultury Polskiej UW, Warszawa
887. Beata Bojar – Teatr Polski, Nowy York
888. Wojciech Kulikowski – Konserwator zabytkow, Toruń
889. Hanna Silver – bibliotekarz / Brooklyn Public Library, Nowy York
890. Weronika Kwiatkowska – dziennikarz, Nowy Jork
891. Aleksandra Polisiewicz – artystka, Warszawa
892. Małgorzata Nowak – Artysta plastyk, Warszawa
893. Małgorzata Gutowska-Adamczyk – pisarka, Warszawa
894. Krystyna Czerniga – Księgarz, Kamienna Góra
895. Magda Sendecka – dziennikarka filmowa, psychoterapeutka, Warszawa
896. Marta Sarnowska – doktorantka / Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Wrocław
897. Anna Błasiak – Tłumaczka, Ramsgate
898. Magdalena Oldziejewska – Koordynatorka wydarzen kulturalnych, Koordynatorka nieruchomosci, Kobieta biznesu/ Feminizm w Londynie, Biblioteka Feministyczna w Londynie, Angels & Witches ltd, Londyn
899. Hana Umeda – Tancerka, Warszawa
900. Tomasz Mreńca – muzyk, –
901. Elzbieta Matynia – Sociolozka, New School for Social Research, Nowy Jork
902. Grazyna Nowicka – anglistka, Poznań
903. Lidia Wietrzyńska – dziennikarka, Wrocław
904. Mira Aleksiun – Artysta malarz / Gmina Żydowska we Wrocławiu /Fundacja 4 Wyznań, Wroclaw
905. Anna Bikont – pisarka, Warsawa
906. SamPonczak – emeryt, Waszyngton
907. Ewa Beata Wodecka – scenograf, Lligota Piekna
908. Tomasz Raczek – Krytyk filmowy, wydawca, Warszawa
909. Ludwik Turko – fizyk, dziennikarz, eseista, Wrocław
910. Maria Hanna Niżankowska – Lekarz, em. profesor Uniwersytet Medyczny Wroclaw , Wrocław
911. Ewa Moroń – architekt wnętrz, Poznań
912. Ruta Barbara Maćkowiak – Inżynier elektronik / osoba prywatna, Wrocław
913. Andrzej Stęsik – anglista, Poznań
914. Anna Kozaczyńska – prawnik, Warszawa
915. Grazyna Pieczuro – dziennikarz,rezyser, Wrocław
916. Marcin Szczygielski – Pisarz, Warszawa
917. Maria Małgorzata Sąsiadek – lekarz medycyny, Wrocław
918. Marek Jan Sasiadek – lekarz, Wrocław
919. Anna Grudzinski – psychoanamityk, Wersal
920. Sophia Braun – biblioterka, Tel Aviv
921. Aleksandra Szarlat – dziennkiarka, Warszawa
922. Krzysztof Śliwiński – dyplomata, Warszawa
923. Marta Wróbel – dziennikarka, Wrocław
924. Maciej Przemysław Górnicki-Olszewski – animator/organizator/urzędnik, Warszawa
925. Stanisław Krawiec – Tancerz,Inspicjent, Łódź
926. Robert Rient – autor, Wrocław
927. Anna Wieczorek – obserwatorka procesów rozwojowych w kulturze , Warszawa
928. Wiesław W. Romanowski – Dziennikarz/ Studio Reporter, Józefosław
929. Agata Saraczyńska – Historyk sztuki, dziennikarz, Wrocław
930. Magdalena Wrzodak – archiwista, Międzyborów
931. Oksana Hałatyn-Burda – dziennikarka, Łódź
932. Zbigniew Baginski – kompozytor, Warszawa
933. ELŻBIETA WOJTOWICZ – EKONOMISTA , ZAKOPANE
934. Arkadiusz Brykalski – Aktor Centrala Teatr Powszechny, Warszawa
935. Adam Orzechowski – Rekruter, Wrocław
936. Dariusz Jarosiński – Animator / Stowarzyszenie Scena 96, Warszawa
937. Błażej Wójcik – aktor, Wrocław
938. Karolina Musiał – Teatr Powszechny w Warszawie, Warszawa
939. Wiesław Kowalski – Aktor, Warszawa
940. Łukasz Wójcik – Socjolog, Łódź
941. Agata Kulesza – aktorka, Warszawa
942. Monika Sikora Monkiewicz – dyrektor Cieszynskiego Osrodka Kultury ” Dom Narodowy”, Cieszyn
943. Paweł Kleszcz – Aktor, Warszawa
944. Agnieszka Wołodźko – artystka, kuratorka, prezeska Fundacji Kultury ponad kulturą, Gdańsk
945. Barbara Frydrych – menadżer kultury, muzealnik/ Urząd Miejski w Gdańsku , Gdańsk
946. Krzysztof Stachura – nauczyciele akademicki, Uniwersytet Gdański / Fundacja Ośrodek Badań i Analiz Społecznych, Gdańsk
947. Izabela Zygmunt – tłumaczka, aktywistka, Warszawa
948. Adam Sienkiewicz – menadżer kultury, Warszawa
949. Jan Skrzypek – pedagog, Warszawa
950. Izabela Treutle – inst, ds edukacji regionalnej/Oranżeria Kultury, Lidzbark Warmiński
951. Roman Jedynak – Stowarzyszenie “Tratwa”, Olsztyn
952. Agata Sobierajska – Teatr Syrena, Warszawa
953. Iwona Belter – Bibliotekarza,działaczka społeczna , Pila
954. Michał Piotrowski – Aktor, Tarnów
955. Agnieszka Odorowicz – Menedżerka kultury, Obywatele Kultury, WARSZAWA
956. Piotr Wójcik – fotograf, Fundacja PictureDoc, Warszawa
957. Ewa Kuryluk – pisarka, malarka, Warszawa
958. Maryna Ochab – tłumaczka, Warszawa
959. Ewa Morawska – profesor socjologii, University of Essex, Essex
960. Jakub Porcari – reżyser, dyrektor artystyczny teatru im. L. Solskiego w Tarnowie, Tarnów
961. Joanna Zdrada – reżyserka teatralna, Katowice
962. Mateusz Siesicki – montażysta, Warszawa
963. Wioletta Miskiewicz – filozof, Warszawa
964. Ania Kokot – , Warszawa
965. Katarzyna Steńczyk – teatrolożka, Warszawa
966. karolina Korwin Piotrowska – KKP Media, dziennikarz, Warszawa
967. Łukasz Dobrowolski – aktor, producent, Trójmiasto
968. Janina Hobgarska – BWA , Jelenia Góra
969. Joanna Orlik – Animatorka, Kraków
970. Aleksandra Liberska – muzealnik, Łódź
971. Ewa Kanigowska-Gedroyć – Tłumaczka, Warszawa
972. Mirosława Moszkowicz – edukator sztuki/kurator / SzczerePole Gallery, Rączna/Kraków
973. Anita Bojarska – scenograf/kostiumograf, Warszawa
974. Maciej Juchniewicz – Olecka Kooperatywa Obywatelska OKO, Olecko
975. Dorota Swinarska – menedżerka kultury, Warszawa
976. Marta Sokołowska – dramatopisarka, Warszawa
977. Agata Czarnacka – filozofka polityki, Warszawa
978. Elżbieta Lenczyk – animatorka kultury, Wrocław
979. Paulina Wasiak – Manager kultury, Hiszpania
980. Marta Białek – animatorka kultury, Warszawa
981. Piotr Cichocki – etnolog, Warszawa
982. Malgorzata Dawidek – artystka wizualna/ SLADE School of Fine Art, University Collage London, Londyn
983. Roman Batko – nauczyciel akademicki, dyrektor Instytutu Kultury UJ, Kraków
984. Jerzy Pal – aktor, menadżer sztuki, Tarnów
985. Agnieszka Pawlik – , Warszawa
986. Izabela Borodzinska – , Warszawa
987. Małgorzata Diederen Woźniak – Tłumaczka literatury, Haga/Holandia
988. Danuta Stołecka – Towarzystwo Dziennikarskie, Warszawa
989. małgorzata durska – socjolożka , warszawa
990. Alicja Rosenau – tłumacz literatury, Berlin
991. Paweł Tymcio – artysta, Poznań
992. Przemek Polański – Muzyk, dziennikarz, aktor, Krosno
993. Andrzej Budek – Grafik, Warszawa
994. Aleksandra Szymańska – Instytut Kultury Miejskiej, Gdańsk
995. Ola Żulikowska – projektantka, Wrocław
996. Basia Pawlik – fotografka, Birmingham/ UK
997. Dorota Minta – psycholog kliniczny, Warszawa
998. Michał Majewski – projektant, Wrocław
999. Marta Wiewiórowska – projektantka, Wrocław
1000. Marek Raczkowski – rysownik, Warszawa
1001. Ryszard Latecki – muzyk, Warszawa
1002. Jan Bokiewicz – Grafik projektant, Warszawa
1003. Krzysztof Siemieński – Dziennikarz/ Sailing.org.pl, Warszawa
1004. Tomasz Koszewnik – artysta, Białystok
1005. Maciej Hanusek – student UAM, Poznań
1006. Melania Baranowska – socjolożka, Warszawa
1007. Arnold Prządka – Student teatrologii , Poznań
1008. Jolanta Styś – Kulturoznawca, Poznań
1009. Małgorzata Jędrzejczyk – historyczka sztuki, Kraków
1010. Justyna Wojciechowska – studentka UAM, Poznań
1011. Justyna Anders-Morawska – pracownik naukowy, Uniwersytet Łódzki, Łódź
1012. Justyna Banasiak – Estetyk, Olsztyn
1013. Agata Ganiebna – producent/Fundacja HA, Wrocław
1014. Małgorzata Minchberg – artystka rzeźbiarka, edukatorka art, Warszawa
1015. Zbigniew Kwolek – Stowarzyszenie Forum Ceramików, Gliwice
1016. Rafał Treichel – Psycholog, Warszawa
1017. Ewa Ciszewska – nauczyciel akademicki, Uniwersytet Łódzki, Łódź
1018. Daria Mielcarzewicz – graficzka/artystka, Sklep z cytatami, Poznań
1019. Karolina Brzezicka – Teatrolożka, studentka Filologii Polskiej i Historii Sztuki, Poznań
1020. Paweł Wolanin – fotograf, Mielec
1021. Maria Janus – lalkarka, teatrolożka, Łódź
1022. Patrycja Parandyk – prawnik, Kraków
1023. Ewelina Godlewska-Byliniak – kulturoznawczyni, Instytut Kultury Polskiej UW, Warszawa
1024. Marek Średniawa – teleinformatyk, nauczyciel akademicki / Instytut Witkacego, Warszawa
1025. Ilona Kabus-Kusyk – bibliotekarz, Lraków
1026. Aleksander Gowin – historyk sztuki/socjolog, Warszawa
1027. Agnieszka Wielocha – konserwator , Warszawa
1028. Klaudia Dzwonek – PR Specialist, Kraków
1029. Hubert Różyk – świadomy obywatel, Warszawa
1030. Juliusz Wrzos – Grafik – emeryt, Warszawa
1031. Rafał Szambelan – Prezes, Fundacja NA DOBRE, Dobre
1032. Izabela Kiełek – studentka krytyki oraz muzealnictwa, Toruń
1033. Anna Herbut – PR, Świdnica
1034. Paweł Długosz – poeta, Poznań
1035. Małgorzata Dowlaszewicz – literaturoznawca, Wrocław
1036. Bogna Gniazdowska – Artysta malarz, Warszawa
1037. Remigiusz Kadelski – dziennikarz , Warszawa
1038. Artur Laska – nauczyciel akademicki, politolog, Bydgoszcz
1039. joanna burbridge – grafik projektant , milanowek
1040. Ewa Biała – aktorka, dziennikarka, nauczycielka jogi, Józefosław
1041. Joanna Dzierżanowska – organizator produkcji filmowej, prawnik, Wrocław
1042. Barbara Koncewicz – nauczyciel akademicki UAM, Poznań
1043. Irena Zawidzka – emerytowana nauczycielka, Warszawa
1044. Hubert Prekurat – Teatr FANUM, Siedlce
1045. Laura Balcerek – tegoroczna maturzystka, absolwentka liceum, Poznań
1046. Karolina Kapralska – teatrolog , Warszawa
1047. Sławomir Orszt – grafik/Rekord Biuro Reklamy, Poznań
1048. zuzanna łazarewicz – projektankta/wydawczyni, Kraków
1049. Julia Holewińska – dramatopisarka, dramaturżka, Warszawa
1050. Bogdan Grzelak – animator kultury, Bydgoszcz
1051. Jan Kozikowski – scenograf, Warszawa
1052. Anna Kaźmierowska – aktorka/ZASP O.W., Warszawa
1053. Lech Moliński – animator kultury filmowej / Wrocławska Fundacja Filmowa, Wrocław
1054. Karolina Łukaszewicz – aktorka, Łódź
1055. Cezary Skoczylas – Dziennikarz, Warszawa
1056. Jerzy Zoń – Dyrektor/ TEATR KTO, Kraków
1057. Liliana Hermetz – Pisarka, teatrolozka, Warszawa
1058. Bogusław Kierc – poeta,aktor,reżyser, Wrocław
1059. Jarosław Antoniuk – reżyser, dyrektor teatru, Łomża
1060. Andrzej Ficowski – reżyser, dziennikarz kwartalnik “Rita Baum”, Wrocław
1061. Grzegorz Jankowicz – Aktywista literacki, Tygodnik Powszechny, Kraków
1062. Dawid Janiuś – asystent Posła na Sejm RP / rzecznik prasowy / manager kultury, Wrocław
1063. Danuta Kierc – Związek Polskich Artystów Plastyków, Wrocław
1064. Jacek Strama – Aktor, dyrektor teatru Ludowego, Kraków
1065. Marek Łabanowski – ekonomista, Warszawa
1066. Maciej Włodarczyk – student teatrologii, Poznań
1067. Agnieszka Jęksa – dziennikarka, Warszawa
1068. Jan Kamiński – uczeń, Szczecin
1069. Edward Sielicki – Kompozytor Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Warszawa
1070. Anna Maria Mikołajczyk – Producentka TV, Warszawa
1071. Krzysztof Zarzecki – aktor, Kraków
1072. Agata Iżykowska – redaktor,wywrota.pl, Wrocław
1073. Sylwia Góra Weber – aktorka Teatru Wybrzeże i Teatru BOTO, Sopot
1074. Barbara Marcinik – dziennikarka, Warszawa
1075. Grażyna Zaczek – ekonomista – animator kultury, Warszawa
1076. Wojciech Dorosz – dziennikarz, Warszawa
1077. Elżbieta Baniewicz – krytyk teatralny, pismo Twórczość i PWSFTViT w Łodzi, Warszawa
1078. Jan Łuć – Aktor/Jeleniogórskie Centrum Kultury , Jelenia Góra
1079. Marcin Ehrlich – Reżyser/SFP, Przemyśl
1080. Piotr Kosewski – aktor, reżyser / Teatr na Plaży, Sopot
1081. Lidia Głażewska Dańko – artysta, Józefów
1082. Marek Waszkiel – historyk teatru lalek / Teatr Animacji , Poznań
1083. DIONIZY KURZ – KRYTYK, WARSZAWA
1084. Jan Niemaszek – Aktor, Rzeszów
1085. Katarzyna Szumlas – animatorka kultury, Warszawa
1086. Ignacy Gogolewski – Aktor, Warszawa
1087. Zofia Snelewska-Stempień – kulturoznawczyni, Uniwersytet Łódzki, Muzeum Sztuki w Łodzi, Łódź
1088. Piotr Lisowksi – historyk sztuki , Toruń
1089. Andrzej Pakuła – reżyser, Stowarzyszenie Korporacja Teatralna, Poznań/Warszawa
1090. Bartosz Zaczykiewicz – reżyser / dyrektor artystyczny, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Toruń/Warszawa
1091. Dominika Kowynia – malarka, Katowice
1092. Karolina Jędrzejewska – Studentka, Warszawa
1093. Kaja Stępkowska – TR Warszawa, Warszawa
1094. Ewa Kwiecień – pracownik impresariatu, Warszawa
1095. Joanna Żędzianowska – pracownik Biura Oddziału ZASP, Gdańsk
1096. Marta Bernatowicz – studentka animacji kultury, Warszawa
1097. Karolin Jaklewicz – artystka, kutatorka, Galria Sztuki Socato, Wrocław
1098. Miłosz Gałaj – wokalista-aktor, pedagog śpiewu / Akademia Muzyczna w Gdańsku, Gdańsk
1099. Ewelina Grygier – Muzyk , Poznań/Warszawa
1100. Hanna Swaryczewska – lingwista, Kraków
1101. Natalia Fiedorczuk-Cieślak – animatorka kultury, kompozytorka, autorka / Bemowskie Centrum Kultury, Warszawa/Milanówek
1102. Katia Szczeka – historyczka sztuki, WARSZAWA
1103. Monika Masalon – Antropolog , Gdańsk
1104. Agata Smalcerz – historyczka sztuki, dyrektorka Galerii Bielskiej BWA , Bielsko-Biała
1105. Adriano Kuc – Git Games, Londyn, Bielsko Biała
1106. Łukasz Twarkowski – Reżyser , Wrocław
1107. Bogusław Nosidlakp – Plastyk, animator kultury, Jordanów
1108. Helena Romanowska – tech.budowlany, Gliwice
1109. Radosław Wiśniewski – Stowarzyszenie Żywych Poetów, Brzeg
1110. Barbara Klicka – poetka, Warszawa
1111. Dominika Kubicka – muzyk , Bytom
1112. Szczepan Kopyt – poeta i muzyk, Poznań
1113. Małgorzata Kaźmierczak – historyczka, Szczecin
1114. Joanna Ciechanowska-Barnuś – nauczycielka, Poznań
1115. Magda Czapińska – Autorka tekstów,członek ZAiKS-u, Warszawa
1116. Katarzyna Urbańska – Historyk sztuki, Warszawa
1117. Marzena Prochacka – Śpiewaczka operowa / ZASP, Gdańsk
1118. Grażyna Prusińska – historyczka sztuki, Olsztyn
1119. Artur Jóźwik – dyrektor Ośrodka KARTA, Warszawa
1120. Dorota Hawliczek – producentka filmowa i telewizyjna, Warszawa
1121. Andrzej Stroka – Artysta malarz, współwłaściciel Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie, Warszaws
1122. Elwira Padewska – Finansista, Warszawa
1123. Maria Kondratowicz – emerytka, Zgierz
1124. Irena Adamiak – Aktor, Teatr, Elbląg
1125. Karol Cieślak – historyk / Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Poznań
1126. Beata Gula – animatorka kultury/ Staromiejski Dom Kultury, Warszawa
1127. Alicja Staszkiewicz – projektant wnętrz, Southampton
1128. Stanisław Rusakiewicz – emeryt (policjant), działacz społeczny, Góra
1129. Magdalena Gruziel – dyrygent, pedagog, Warszawa
1130. Małgorzata Talarczyk – aktorka,członek ZASP, Gdańsk
1131. Halina Waszkiel – nauczyciel akademicki, Akademia Teatralna w Białymstoku, Supraśl
1132. Izabela Morska – pisarka, Gdańsk
1133. Helena Rudnicka – reżyser filmowy i telewizyjny, menedżer kultury, Warszawa
1134. Aneta Szyłak – kuratorka, Gdańsk
1135. Ewa Partum – Artystka Konceptualna/Artum fundacja ewa partum museum, Berlin Niemcy/ wies Deby gmina Bobrowice woj .lubuskie Polska´´´´´´´´´´
1136. Małgorzata Taraszkiewicz-Zwolicka – muzealniczka, Gdańsk
1137. Łukasz Radziszewski – artysta, Warszawa
1138. Agata Nowosielska – Artystka wizualna, Gdańsk
1139. Mariusz Waras – malarz, Gdańsk
1140. Anna Danilewicz – menadżer kultury, Białystok
1141. Mateusz Ostachowski – Przedsiębiorca , Warszawa
1142. Antoni Praski – Emeryt, Trzebnica
1143. Tomoho Umeda – Przedsiębiorca, Warszawa
1144. Halina Łuszczkiewicz – emerytka, Wrocław
1145. Dariusz Baliszewski – historyk, Warszawa
1146. Paweł Dobrzycki – Scenograf/ASP Warszawa, Warszawa
1147. Agnieszka Kaczor – Aktor, Gdynia
1148. Anja Rubik – animator kultury, dyrektor kreatywny magazynu 25, , Warszawa
1149. Marzena Dziurawiec – nauczyciel, Sanok
1150. Dana Tomczyk-Dołgij – Fundacja promocji sztuki „Niezła sztuka”, Łódź
1151. Katarzyna Borowiecka – Dziennikarka, Warszawa
1152. Małgorzata Głos – emeryt, Lublin
1153. wlodek goldkorn – dziennikarz, florencja
1154. Jacek Świdziński – Maszin, Warszawa
1155. Stanisław Welbel – historyk sztuki i kurator, Warszawa
1156. Maja Staśko – krytyczka literacka, Poznań
1157. Paweł Zeidler – filozof, profesor UAM , Poznań
1158. Joanna Zeidler – chemik, emerytowany pracownik PAN, Poznań
1159. Anna Marjankowska – kulturoznawczyni, menedżerka kultury, Kraków
1160. Leonard Kołpak – Rencista – kabareciarz amstor, Biała Podlaska
1161. aleksandra goral – kulturoznawczyni, kraków
1162. Dorota Dąbrowska – Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Warszawa
1163. Krystyna Lipka-Sztarbałło – ilustratorka, Warszawa
1164. Teresa Witkowska – nauczycielka/ szkoła ponadgimnazjalna, Góra
1165. Agata Wieczyńska – Krawiec – dramatopisarka, Warszawa
1166. Robert Piaskowski – Krakowskie Biuro Festiwalowe, Zastepca Dyrektora ds. Programowych, Krakow
1167. Izabela Kowalczyk – Historyczka sztuki, Poznań
1168. Szymon Żydek – niezależny kurator, Warszawa
1169. Ewa Chomicka – animatorka kultury, Warszawa
1170. Ewa Kobylinska-Dehe – psychoanalityczka, kulturoznawczyni, Frankfurt nad Menem
1171. Dariusz Sobkowicz – menedżer kultury, Warszawa
1172. Anna Zielińska – muzyk, Poznań
1173. Magdalena Komornicka – , Warszawa
1174. Andrzej Titkow – Poeta/Reżyser, Warszawa
1175. Dorota Ilczuk – Profesor, ekonomistka kultury, teoretyk i praktyk zarządzania w kulturze i branżach kreatywnych, Uniwersytet SWPS, Warszawa
1176. Maria Świerżewska – historyczka sztuki, Warszawa
1177. Maria Morzuch – kuratorka, Łódź
1178. Maria Morzuch – kuratorka, Łódź

 

 

  • Mówią o nas Kongres Kultury. Dobry początek. Edwin Bendyk    
  • Mówią o nas

    Z 40 do 300. Paweł Łysak o Kongresie Kultury w Polskim Radio PR 2.

  • MÓWIĄ O NAS Jaka kultura jest nam teraz potrzebna, co trzeba naprawić, jak uchronić autonomię kultury i zapewnić twórczą wolność artystom? O Kongresie Kultury w RMF Classic.
  • MÓWIĄ O NAS Kongres to oddolna inicjatywa, realizowana przede wszystkim siłami społecznymi. O Kongresie Kultury w wyborcza.pl
  • WYBRANE TEMATY PRAC GRUP ROBOCZYCH Podstawę programową Kongresu Kultury tworzą tematy zgłoszone przez uczestników i wybrane przez nich na drodze demokratycznego głosowania: spośród 300 zgłoszonych tematów powstały 42 tematy grup roboczych (stolików).